Havajské masáže

Havajská masáž „LOMI LOMI“ je terapie už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech, Nejčastěji přímo v přírodě pod volným nebem. Umění havajské masáže se předávalo z generace na generaci, vychází z tradiční havajské filozofie „Huna“, což značí „Očím nepoznané, viditelné jen srdci“.

Základy terapie „LOMI LOMI“ spočívají v použití speciálních havajských technik masáže předloktím, které díky své rytmice a provedení mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Provedení masáže je ovlivněno tradičním havajským tancem. Masáž je zaměřena na oblast zad a nohou, stimuluje krevní a lymfatický oběh, hluboce relaxuje a harmonizuje tělo i mysl, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi. Uvolňuje kloubní spojení díky protahovacím prvkům masáže.

Tuto masáž doporučujeme i při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži. V neposlední řadě detoxikuje organismus. Je vhodná jako doplňková podpůrná masáž v boji s celulitidou a otoky dolních končetin. Pro havajské techniky je typické využití rytmických pohybů celého těla, práce předloktím a hranou ruky. Masáž je zaměřena na oblast zad a zadní část nohou. Využívá dlouhé podélné tahy předloktím podél páteře, které protáhnou zkrácené svaly a dále uvolňující techniky na oblast lopatek, ramen a krční páteře. Masérka se snaží harmonizovat provedení s dechovým stereotypem klienta. Následuje masáž nohou zezadu, v níž jsou taktéž typické dlouhé podélné tahy předloktím a protahovací techniky.

Rezervovat